Boom Lajur 3030 dengan Monitor Kamera dan Penunjuk Laser
✧ Pengenalan
Manipulator boom lajur kimpalan untuk kimpalan jahitan bekas tekanan, menara angin dan tangki minyak. Weldsuccess Ltd membekalkan boom lajur kimpalan lengkap dengan sumber kuasa SAW asal China atau Lincoln USA yang disepadukan. Sumber kuasa boleh jadi wayar tunggal atau wayar tandem Lincoln DC-600 / Lincoln DC-1000 dan Lincoln AC / DC – 1000 dengan pengawal NA-3, NA-5 dan Max-10 atau Max-19.
Boom lajur dengan alat ganti pilihan untuk penunjuk laser, monitor kamera dan sistem pemulihan fluks. Sistem kimpalan yang lengkap akan menjadikan kimpalan di dalam tangki dan di luar jahitan lebih mudah.
1. Boom lajur kimpalan digunakan secara meluas untuk menara angin, bekas tekanan dan tangki di luar dan di dalam kimpalan jahitan membujur atau kimpalan lilitan. Ia akan merealisasikan kimpalan automatik apabila digunakan bersama sistem pemutar kimpalan kami.
2. Menggunakan bersama-sama dengan kedudukan kimpalan akan lebih mudah untuk mengimpal bebibir juga.
3. Mengikut panjang benda kerja, kami juga membuat boom lajur dengan asas roda bergerak. Jadi ia juga tersedia untuk kimpalan jahitan membujur panjang.
4. Pada boom lajur kimpalan, kita boleh memasang sumber kuasa MIG, sumber kuasa SAW dan sumber kuasa tandem AC/DC juga.
5. Sistem boom lajur kimpalan diangkat oleh rantai pautan berganda. Ia juga dengan sistem anti-jatuh untuk memastikan keselamatan penggunaan walaupun rantai putus.
6. Mesin pemulihan fluks, monitor kamera kimpalan dan penunjuk laser semuanya tersedia untuk merealisasikan kimpalan automatik. Anda boleh menghantar e-mel kepada kami untuk video kerja.
✧ Spesifikasi Utama
| Model | MD 3030 C&B |
| Kapasiti beban hujung boom | 250kg |
| Perjalanan boom menegak | 3000 mm |
| Kelajuan boom menegak | 1100 mm/min |
| Perjalanan boom mendatar | 3000 mm |
| Kelajuan anugerah mendatar | VFD 175-1750 mm/min |
| Gelongsor silang hujung boom | Bermotor 150*150 mm |
| Putaran | ±180°Manual dengan kunci |
| Cara perjalanan | Perjalanan bermotor |
| Voltan | 380V±10% 50Hz 3 Fasa |
| Sistem kawalan | Kabel alat kawalan jauh 10m |
| Warna | RAL 3003 MERAH+9005 Hitam |
| Pilihan-1 | Penunjuk laser |
| Pilihan -2 | Monitor kamera |
| Pilihan-3 | Mesin pemulihan fluks |
✧ Jenama Alat Ganti
1. Motor brek lif lajur dan motor frekuensi boleh ubah boom adalah daripada Invertek dengan kelulusan CE sepenuhnya.
2. Pemacu Frekuensi Boleh Ubah adalah daripada Schneider atau Danfoss, dengan kelulusan CE dan UL.
3. Semua alat ganti boom lajur kimpalan mudah diganti jika berlaku kemalangan beberapa tahun kemudian di pasaran tempatan pengguna akhir.
✧ Sistem Kawalan
1. Lif boom tiang dengan sistem anti-jatuh untuk memastikan keselamatan kerja. Semua boom tiang telah menguji sistem anti-jatuh sebelum penghantaran kepada pengguna akhir.
2. Gerabak perjalanan juga dengan cangkuk keselamatan perjalanan pada rel bersama-sama untuk memastikan perjalanan tidak jatuh.
3. Setiap boom lajur semuanya dengan platform sumber kuasa.
4. Mesin pemulihan fluks dan sumber kuasa boleh diintegrasikan bersama.
5. Boom lajur dengan satu kotak kawalan tangan jauh untuk mengawal boom ke atas/bawah/bergerak ke hadapan dan ke belakang serta bergerak ke hadapan dan ke belakang.
6. Jika boom lajur dengan sumber kuasa SAW disepadukan, kotak tangan jauh juga mempunyai fungsi permulaan kimpalan, penghenti kimpalan, suapan wayar dan wayar belakang dll.
✧ Projek Terdahulu
WELDSUCCESS sebagai pengeluar, kami menghasilkan boom tiang kimpalan daripada plat keluli asal untuk pemotongan, kimpalan, rawatan mekanikal, lubang gerudi, pemasangan, pengecatan dan ujian akhir.
Dengan cara ini, kami akan mengawal semua proses pengeluaran di bawah sistem pengurusan kualiti ISO 9001:2015 kami. Dan memastikan pelanggan kami akan menerima produk yang berkualiti tinggi.








