Boom Tiang 4040 dengan Sumber Kuasa Lincoln AC/DC-1000
✧ Pengenalan
1. Boom lajur kimpalan digunakan secara meluas untuk menara angin, bekas tekanan dan tangki di luar dan di dalam kimpalan jahitan membujur atau kimpalan lilitan. Ia akan merealisasikan kimpalan automatik apabila digunakan bersama sistem pemutar kimpalan kami.
2. Menggunakan bersama-sama dengan kedudukan kimpalan akan lebih mudah untuk mengimpal bebibir juga.
3. Mengikut panjang benda kerja, kami juga membuat boom lajur dengan asas roda bergerak. Jadi ia juga tersedia untuk kimpalan jahitan membujur panjang.
4. Pada boom lajur kimpalan, kita boleh memasang sumber kuasa MIG, sumber kuasa SAW dan sumber kuasa tandem AC/DC juga.
5. Sistem boom lajur kimpalan diangkat oleh rantai pautan berganda. Ia juga dengan sistem anti-jatuh untuk memastikan keselamatan penggunaan walaupun rantai putus.
6. Mesin pemulihan fluks, monitor kamera kimpalan dan penunjuk laser semuanya tersedia untuk merealisasikan kimpalan automatik. Anda boleh menghantar e-mel kepada kami untuk video kerja.
✧ Spesifikasi Utama
| Model | MD 4040 C&B |
| Kapasiti beban hujung boom | 250kg |
| Perjalanan boom menegak | 4000 mm |
| Kelajuan boom menegak | 1100 mm/min |
| Perjalanan boom mendatar | 4000 mm |
| Kelajuan anugerah mendatar | VFD 175-1750 mm/min |
| Gelongsor silang hujung boom | Bermotor 100*100 mm |
| Putaran | ±180°Manual dengan kunci |
| Cara perjalanan | Perjalanan bermotor |
| Voltan | 380V±10% 50Hz 3 Fasa |
| Sistem kawalan | Kabel alat kawalan jauh 10m |
| Warna | RAL 3003 MERAH+9005 Hitam |
| Pilihan-1 | Penunjuk laser |
| Pilihan -2 | Monitor kamera |
| Pilihan-3 | Mesin pemulihan fluks |
✧ Jenama Alat Ganti
Untuk perniagaan antarabangsa, Weldsuccess menggunakan semua jenama alat ganti terkenal untuk memastikan boom tiang kimpalan mempunyai jangka hayat yang lama. Malah alat ganti yang rosak selepas bertahun-tahun, pengguna akhir juga boleh menggantikan alat ganti dengan mudah di pasaran tempatan.
1. Penukar frekuensi adalah daripada jenama Damfoss.
2. Motor adalah daripada jenama Invertek atau ABB.
3. Elemen elektrik ialah jenama Schneider.
✧ Sistem Kawalan
1. Kotak kawalan tangan dengan boom ke atas / boom ke bawah, boom ke hadapan / ke belakang / Gelongsor silang untuk melaraskan obor kimpalan ke atas ke bawah kiri kanan, penyuapan wayar, wayar ke belakang, Lampu Kuasa dan E-stop.
2. Kabinet elektrik utama dengan suis kuasa, Lampu Kuasa, Penggera, fungsi Tetapkan Semula dan fungsi Henti Kecemasan.
3. Kita juga boleh mengintegrasikan pemutar kimpalan atau kedudukan kimpalan dengan boom lajur untuk merealisasikan kimpalan automatik.
✧ Projek Terdahulu
WELDSUCCESS sebagai pengeluar, kami menghasilkan boom tiang kimpalan daripada plat keluli asal untuk pemotongan, kimpalan, rawatan mekanikal, lubang gerudi, pemasangan, pengecatan dan ujian akhir.
Dengan cara ini, kami akan mengawal semua proses pengeluaran di bawah sistem pengurusan kualiti ISO 9001:2015 kami. Dan memastikan pelanggan kami akan menerima produk yang berkualiti tinggi.










