VPE-0.1 Posisi Kecil Boleh Diprofil 100kg
✧ Pengenalan
Penentu kedudukan kimpalan tugas ringan kecil 100kg ialah satu jenis penentu kedudukan kimpalan mudah alih, beratnya sendiri juga ringan, jadi kita boleh menggerakkannya dengan mudah mengikut keperluan kimpalan. Voltan kimpalan juga boleh menjadi 110V, 220V dan 380V dan sebagainya. Voltan tersuai.
Kelajuan putaran boleh dilaraskan oleh tombol. Pekerja boleh menetapkan kelajuan putaran yang sesuai mengikut keperluan kimpalan.
Semasa kimpalan manual, arah putaran boleh dikawal oleh suis pedal kaki. Lebih mudah bagi pekerja untuk menukar arah putaran.
1. Penentududuk kimpalan condong gear 2 paksi standard ialah penyelesaian asas untuk mencondongkan dan memutarkan benda kerja.
2. Meja kerja boleh diputar (dalam 360°) atau dimiringkan (dalam 0 – 90°) yang membolehkan benda kerja dikimpal pada kedudukan terbaik, dan kelajuan putaran bermotor adalah kawalan VFD.
✧ Spesifikasi Utama
| Model | VPE-0.1 |
| Kapasiti Pusingan | Maksimum 100kg |
| Diameter meja | 400 mm |
| Motor putaran | 0.18 kw |
| Kelajuan putaran | 0.4-4 rpm |
| Motor condong | Manual |
| Kelajuan condong | Manual |
| Sudut condong | 0~90° darjah |
| Jarak Eksentrik Maksimum | 50 mm |
| Jarak graviti maksimum | 50 mm |
| Voltan | 380V±10% 50Hz 3 Fasa |
| Sistem kawalan | Kabel alat kawalan jauh 8m |
| Pilihan | Chuck kimpalan |
| Meja mendatar | |
| Penentu kedudukan hidraulik 3 paksi |
✧ Jenama Alat Ganti
1. Penukar frekuensi adalah daripada jenama Damfoss.
2. Motor adalah daripada jenama Invertek atau ABB.
3. Elemen elektrik ialah jenama Schneider.
✧ Sistem Kawalan
1. Kotak kawalan tangan dengan paparan kelajuan putaran, Putaran Ke Hadapan, Putaran Terbalik, Condong Ke Atas, Condong Ke Bawah, Lampu Kuasa dan fungsi Berhenti Kecemasan.
2. Kabinet elektrik utama dengan suis kuasa, Lampu Kuasa, Penggera, fungsi Tetapkan Semula dan fungsi Henti Kecemasan.
3. Pedal kaki untuk mengawal arah putaran.
✧ Kemajuan Pengeluaran
Penentu kedudukan kimpalan tugas ringan kecil adalah untuk benda kerja kecil, penentu kedudukan kimpalan 100kg dengan putaran bermotor dan kecondongan manual, sistem kecondongan dengan roda satu tangan untuk melaraskan skru, skru untuk melaraskan gear, supaya penentu kedudukan akan mencapai sudut kecondongan 0-90 darjah. Kecondongan juga dilakukan dengan roda manual, tetapi dengan skru tangan dan gear, ia mudah untuk dilaraskan.
Weldsuccess menghasilkan kedudukan kimpalan daripada pembelian plat keluli asal dan pemotongan CNC. Dengan Kelulusan IS0 9001:2015, kami mengawal kualiti mengikut setiap kemajuan pengeluaran.
✧ Projek Terdahulu









