Pemutar Kimpalan Pemasangan Hidraulik Konvensional 100T Untuk Kimpalan Punggung Paip
✧ Pengenalan
1. Pemutar Kimpalan Fit Up ialah sejenis teknik kimpalan berputar, yang digunakan untuk pemutar kimpalan fit-up dan pelekap kimpalan putaran.
2. Ia dilengkapi dengan pelarasan bolt, menjadikannya sesuai untuk kimpalan punggung paip.
3. Kapasiti maksimum boleh mencapai sehingga 40T, dan ia dilengkapi dengan kotak kawalan jauh/wayarles, menjadikannya lebih mudah untuk dikendalikan.
4. Pemutar Kimpalan Fit Up ini direka bentuk untuk proses kimpalan yang tepat, ia mudah dikendalikan dan boleh dilaraskan dengan tepat untuk keperluan kimpalan yang berbeza.
5. Ia mempunyai ketepatan dan kestabilan yang tinggi, serta prestasi kimpalan yang sangat baik. Ia juga dilengkapi dengan peranti keselamatan untuk memastikan keselamatan dalam proses kimpalan.
✧ Spesifikasi Utama
| Model | Penggelek Kimpalan FT-100 |
| Kapasiti Beban | Maksimum 50 tan*2 |
| Laraskan Cara | Pelarasan bolt |
| Pelarasan hidraulik | Atas/Bawah |
| Diameter Kapal | 800~5000mm |
| Kuasa Motor | 2*2.22kw |
| Cara perjalanan | Perjalanan manual dengan kunci |
| Roda penggelek | PU |
| Saiz penggelek | Ø500*300mm |
| Voltan | 380V±10% 50Hz 3 Fasa |
| Sistem kawalan | Kotak tangan tanpa wayar |
| Warna | Disesuaikan |
| Waranti | Satu tahun |
✧ Ciri
1. Kedua-dua bahagian mempunyai keupayaan pelarasan berbilang dimensi percuma
2. Kerja pelarasan lebih fleksibel dan boleh menampung pelbagai jenis status jahitan kimpalan dengan lebih baik
3. Roda V hidraulik memudahkan pergerakan paksi menara
4. Ia boleh meningkatkan kecekapan kerja untuk ketebalan dinding nipis dan pengeluaran diameter paip besar dengan ketara
5. Pemutar Hidraulik Fit Up terdiri daripada pemutar anjakan boleh laras 3D, stesen kerja hidraulik dengan kawalan yang berkesan
6. Tapak pemutar diperbuat daripada plat dikimpal, dengan kekuatan yang lebih tinggi untuk memastikan tiada kelengkungan berlaku dalam tempoh masa tertentu
7. Tapak pemutar & penggerudian adalah proses terbenam untuk memastikan putaran penggelek yang tepat
✧ Jenama Alat Ganti
1. Pemacu Frekuensi Boleh Ubah adalah daripada jenama Danfoss / Schneider.
2. Motor putaran dan penggerudian adalah jenama Invertek / ABB.
3. Elemen elektrik ialah jenama Schneider.
Semua alat ganti mudah diganti di pasaran tempatan pengguna akhir.
✧ Sistem Kawalan
1. Kotak kawalan tangan jauh dengan paparan kelajuan putaran, putaran ke hadapan, putaran ke belakang, condong ke atas, condong ke bawah, lampu kuasa dan fungsi berhenti kecemasan.
2. Kabinet elektrik utama dengan suis kuasa, Lampu Kuasa, Penggera, fungsi Tetapkan Semula dan fungsi Henti Kecemasan.
3. Pedal kaki untuk mengawal arah putaran.
4. Kami juga menambah satu butang berhenti kecemasan tambahan pada bahagian badan mesin, ini akan memastikan kerja dapat menghentikan mesin pada kali pertama sebaik sahaja berlaku sebarang kemalangan.
5. Semua sistem kawalan kami dengan kelulusan CE ke pasaran Eropah.
✧ Projek Terdahulu











