Penentu Posisi Automatik Siri Jenis L
✧ Pengenalan
1. Penentududuk kimpalan jenis L ialah penyelesaian asas untuk putaran benda kerja.
2. Meja kerja boleh diputar (dalam 360°) dan terbalik ke kiri atau kanan yang membolehkan benda kerja dikimpal pada kedudukan terbaik, dan kelajuan putaran bermotor adalah kawalan VFD.
3. Semasa kimpalan, kita juga boleh melaraskan kelajuan putaran mengikut permintaan kita. Kelajuan putaran akan dipaparkan secara digital pada kotak kawalan tangan jauh.
4. Mengikut perbezaan diameter paip, ia juga boleh memasang 3 chuck rahang untuk memegang paip.
5. Penentu kedudukan ketinggian tetap, meja putaran mendatar, penentu kedudukan pelarasan ketinggian 3 paksi manual atau hidraulik semuanya boleh didapati daripada Weldsuccess Ltd.
✧ Spesifikasi Utama
| Model | L-06 hingga L-200 |
| Kapasiti Pusingan | Maksimum 600kg / 1T / 2T / 3T / 5T / 10T/ 15T / 20T |
| Diameter meja | 1000 mm ~ 2000mm |
| Motor putaran | 0.75 kw ~ 7.5 kw |
| Kelajuan putaran | 0.1~1 / 0.05-0.5 rpm |
| Voltan | 380V±10% 50Hz 3 Fasa |
| Sistem kawalan | Kabel alat kawalan jauh 8m |
| Pilihan | Penentu kedudukan kepala menegak |
| Penentu kedudukan kimpalan 2 paksi | |
| Penentu kedudukan hidraulik 3 paksi |
✧ Jenama Alat Ganti
Weldsuccess menggunakan semua alat ganti jenama terkenal untuk memastikan kualiti peralatan. Khas untuk perniagaan antarabangsa, kami memastikan pengguna akhir boleh menggantikan alat ganti di pasaran tempatan mereka jika mengalami kemalangan segera.
1. Penukar frekuensi VFD mesin kami akan Schneider atau Danfoss.
2. Motor kedudukan kimpalan adalah daripada jenama terkenal ABB atau Invertek.
3. Elemen elektrik dan geganti semuanya adalah Schneider.
✧ Sistem Kawalan
1. Penentu kedudukan kimpalan jenis L kadangkala berfungsi sebagai penghubung dengan robot bersama-sama. Dengan cara ini, weldsuccess akan menggunakan kotak gear RV untuk memastikan ketepatan kerja.
2. Biasanya kedudukan kimpalan dengan satu kotak kawalan tangan jauh. Ia boleh melaraskan kelajuan putaran mesin, dan melaraskan arah putaran, dan mengawal arah kecondongan mesin kimpalan.
3. Semua sistem kawalan dengan butang E-stop untuk memastikan keselamatan penggunaan.
✧ Projek Terdahulu
1. Penghubung kerja penentu kedudukan jenis L dengan sistem robot untuk kerja automatik penuh adalah sistem yang paling cekap. Kami mereka bentuk sistem ini untuk kimpalan rasuk penggali.
2. Juga penentu kedudukan kimpalan jenis L dengan sistem kawalan biasa hanya untuk semua arah pusingan dan membantu pekerja mendapatkan kedudukan kimpalan yang terbaik.








