Posisi Kimpalan Pelarasan Ketinggian AHVPE-1
✧ Pengenalan
Pelarasan ketinggian kimpalan condong gear 2 paksi Positioner ialah penyelesaian asas untuk memiringkan dan memutarkan benda kerja. Ia boleh melaraskan ketinggian tengah mengikut saiz benda kerja yang berbeza.
Meja kerja boleh diputar (dalam 360°) atau dimiringkan (dalam 0 – 90°) yang membolehkan benda kerja dikimpal pada kedudukan terbaik, dan kelajuan putaran bermotor dikawal oleh VFD.
Semasa fabrikasi bengkel kami, kadangkala kami mempunyai saiz benda kerja yang lebih besar, pada masa ini kami memerlukan penentu kedudukan kimpalan dengan ketinggian tengah yang lebih tinggi. Kemudian penentu kedudukan kimpalan pelarasan ketinggian akan membantu. Ia boleh melaraskan ketinggian dengan bolt manual. Pelanggan boleh melaraskan ketinggian penentu kedudukan mengikut benda kerja yang berbeza.
Penentu kedudukan kimpalan pelarasan ketinggian sebenarnya mempunyai 3 paksi, satu untuk putaran dengan laras kelajuan. Satu untuk kecondongan, sudut kecondongan boleh mencapai maksimum 0-135 darjah. Paksi terakhir adalah untuk pelarasan ketinggian menegak.
Semasa kimpalan, kelajuan putaran meja boleh dilaraskan, kita boleh melaraskan lebih perlahan atau lebih pantas mengikut keperluan. Arah putaran juga boleh dikawal dengan pedal kaki, lebih mudah untuk pekerja semasa kimpalan.
Tiga chuck kimpalan penghubung rahang juga tersedia untuk diameter paip yang berbeza, Weldsuccess akan memasang chuck kimpalan sedia ada sebelum penghantaran. Apabila pengguna akhir menerima kargo, boleh menggunakannya secara langsung.
✧ Spesifikasi Utama
| Model | AHVPE-1 |
| Kapasiti Pusingan | Maksimum 1000kg |
| Diameter meja | 1000 mm |
| Pelarasan ketinggian tengah | Manual dengan bolt / Hidraulik |
| Motor putaran | 0.75 kw |
| Kelajuan putaran | 0.05-0.5 pusingan |
| Motor condong | 1.1 kw |
| Kelajuan condong | 0.67 putaran per minit |
| Sudut condong | 0~90°/ 0~120° darjah |
| Jarak Eksentrik Maksimum | 150 mm |
| Jarak graviti maksimum | 100 mm |
| Voltan | 380V±10% 50Hz 3 Fasa |
| Sistem kawalan | Kabel alat kawalan jauh 8m |
| Pilihan | Chuck kimpalan |
| Meja mendatar | |
| Penentu kedudukan hidraulik 3 paksi |
✧ Jenama Alat Ganti
Untuk perniagaan antarabangsa, Weldsuccess menggunakan semua jenama alat ganti terkenal untuk memastikan pemutar kimpalan mempunyai jangka hayat yang lama. Walaupun alat ganti rosak selepas bertahun-tahun, pengguna akhir juga boleh menggantikan alat ganti dengan mudah di pasaran tempatan.
1. Penukar frekuensi adalah daripada jenama Damfoss.
2. Motor adalah daripada jenama Invertek atau ABB.
3. Elemen elektrik ialah jenama Schneider.
✧ Sistem Kawalan
1. Biasanya kedudukan kimpalan dengan kotak kawalan tangan dan suis kaki.
2. Satu kotak tangan, pekerja boleh mengawal fungsi Putaran Ke Hadapan, Putaran Terbalik, Henti Kecemasan, dan juga mempunyai paparan kelajuan putaran dan lampu kuasa.
3. Semua kabinet elektrik kedudukan kimpalan dibuat oleh Weldsuccess Ltd sendiri. Elemen elektrik utama semuanya dari Schneider.
4. Kadangkala kami melakukan kedudukan kimpalan dengan kawalan PLC dan kotak gear RV, yang boleh berfungsi bersama robot juga.
✧ Kemajuan Pengeluaran
WELDSUCCESS sebagai pengeluar, kami menghasilkan pemutar kimpalan daripada plat keluli asal untuk pemotongan, kimpalan, rawatan mekanikal, lubang gerudi, pemasangan, pengecatan dan ujian akhir.
Dengan cara ini, kami akan mengawal semua proses pengeluaran di bawah sistem pengurusan kualiti ISO 9001:2015 kami. Dan memastikan pelanggan kami akan menerima produk yang berkualiti tinggi.
✧ Projek Terdahulu








