Posisi Kimpalan Automatik Paip 3000kg Dengan Kotak Kawalan Tangan Dan Pedal Kaki
✧ Pengenalan
1. Penentu kedudukan kimpalan siku terutamanya terdiri daripada unit berputar meja kerja dan unit condong dan sistem kawalan elektrik.
2. Dengan memiringkan dan memutarkan bermotor, penentu kedudukan kimpalan siku boleh menjadikan benda kerja berada pada penentu kedudukan kerja yang ideal.
3. Putaran meja kerja dikawal oleh penukaran frekuensi tanpa langkah untuk mencapai kelajuan kimpalan terbaik.
4. Menggunakan kotak kawalan jauh untuk merealisasikan operasi meja kerja jarak jauh, juga boleh berhubung dengan mesin operasi untuk merealisasikan operasi penghubung.
5. Ketepikan antara muka untuk merealisasikan kerja penghubung dengan manipulator dan mesin kimpalan automatik gantung untuk mencapai pusat kimpalan automatik.
6. Industri aplikasi termasuk bekas tekanan, metalurgi, kuasa elektrik, industri kimia, struktur mekanikal dan logam.
✧ Spesifikasi Utama
| Model | AHVPE-3 |
| Kapasiti Pusingan | Maksimum 3000kg |
| Diameter meja | 1400 mm |
| Pelarasan ketinggian tengah | Manual dengan bolt / Hidraulik |
| Motor putaran | 1.1 kw |
| Kelajuan putaran | 0.05-0.5 pusingan |
| Motor condong | 2.2 kw |
| Kelajuan condong | 0.23 putaran per minit |
| Sudut condong | 0~90°/ 0~120° darjah |
| Jarak Eksentrik Maksimum | 200 mm |
| Jarak graviti maksimum | 200 mm |
| Voltan | 380V±10% 50Hz 3 Fasa |
| Warna | Disesuaikan |
| Waranti | Satu tahun |
| Sistem kawalan | Kabel alat kawalan jauh 8m |
| Pilihan | Chuck kimpalan |
| Meja mendatar | |
| Penentu kedudukan hidraulik 3 paksi |
✧ Jenama Alat Ganti
Untuk perniagaan antarabangsa, Weldsuccess menggunakan semua jenama alat ganti terkenal untuk memastikan pemutar kimpalan mempunyai jangka hayat yang lama. Walaupun alat ganti rosak selepas bertahun-tahun, pengguna akhir juga boleh menggantikan alat ganti dengan mudah di pasaran tempatan.
1. Penukar frekuensi adalah daripada jenama Damfoss.
2. Motor adalah daripada jenama Invertek atau ABB.
3. Elemen elektrik ialah jenama Schneider.
✧ Sistem Kawalan
1. Biasanya kedudukan kimpalan dengan kotak kawalan tangan dan suis kaki.
2. Satu kotak tangan, pekerja boleh mengawal fungsi Putaran Ke Hadapan, Putaran Terbalik, Henti Kecemasan, dan juga mempunyai paparan kelajuan putaran dan lampu kuasa.
3. Semua kabinet elektrik kedudukan kimpalan dibuat oleh Weldsuccess Ltd sendiri. Elemen elektrik utama semuanya dari Schneider.
4. Kadangkala kami melakukan kedudukan kimpalan dengan kawalan PLC dan kotak gear RV, yang boleh berfungsi bersama robot juga.
✧ Kemajuan Pengeluaran
WELDSUCCESS sebagai pengeluar, kami menghasilkan pemutar kimpalan daripada plat keluli asal untuk pemotongan, kimpalan, rawatan mekanikal, lubang gerudi, pemasangan, pengecatan dan ujian akhir.
Dengan cara ini, kami akan mengawal semua proses pengeluaran di bawah sistem pengurusan kualiti ISO 9001:2015 kami. Dan memastikan pelanggan kami akan menerima produk yang berkualiti tinggi.
✧ Projek Terdahulu










