Posisi Kimpalan VPE-1
✧ Pengenalan
1. Penentududuk kimpalan condong gear 2 paksi standard ialah penyelesaian asas untuk mencondongkan dan memutarkan benda kerja.
2. Meja kerja boleh diputar (dalam 360°) atau dimiringkan (dalam 0 - 90°) yang membolehkan benda kerja dikimpal pada kedudukan terbaik, dan kelajuan putaran bermotor adalah kawalan VFD.
3. Semasa kimpalan, kita juga boleh melaraskan kelajuan putaran mengikut permintaan kita. Kelajuan putaran akan dipaparkan secara digital pada kotak kawalan tangan jauh.
4. Mengikut perbezaan diameter paip, ia juga boleh memasang 3 chuck rahang untuk memegang paip.
5. Penentu kedudukan ketinggian tetap, meja putaran mendatar, penentu kedudukan pelarasan ketinggian 3 paksi manual atau hidraulik semuanya boleh didapati daripada Weldsuccess Ltd.
✧ Spesifikasi Utama
| Model | VPE-1 |
| Kapasiti Pusingan | Maksimum 1000kg |
| Diameter meja | 1000 mm |
| Motor putaran | 0.75 kw |
| Kelajuan putaran | 0.05-0.5 pusingan |
| Motor condong | 1.1 kw |
| Kelajuan condong | 0.67 putaran per minit |
| Sudut condong | 0~90°/ 0~120° darjah |
| Jarak Eksentrik Maksimum | 150 mm |
| Jarak graviti maksimum | 100 mm |
| Voltan | 380V±10% 50Hz 3 Fasa |
| Sistem kawalan | Kabel alat kawalan jauh 8m |
| Pilihan | Chuck kimpalan |
| Meja mendatar | |
| Penentu kedudukan hidraulik 3 paksi |
✧ Jenama Alat Ganti
Untuk perniagaan antarabangsa, Weldsuccess menggunakan semua jenama alat ganti terkenal untuk memastikan pemutar kimpalan mempunyai jangka hayat yang lama. Walaupun alat ganti rosak selepas bertahun-tahun, pengguna akhir juga boleh menggantikan alat ganti dengan mudah di pasaran tempatan.
1. Penukar frekuensi adalah daripada jenama Damfoss.
2. Motor adalah daripada jenama Invertek atau ABB.
3. Elemen elektrik ialah jenama Schneider.
✧ Sistem Kawalan
1. Kotak kawalan tangan dengan paparan kelajuan putaran, Putaran Ke Hadapan, Putaran Terbalik, Condong Ke Atas, Condong Ke Bawah, Lampu Kuasa dan fungsi Berhenti Kecemasan.
2. Kabinet elektrik utama dengan suis kuasa, Lampu Kuasa, Penggera, fungsi Tetapkan Semula dan fungsi Henti Kecemasan.
3. Pedal kaki untuk mengawal arah putaran.
✧ Kemajuan Pengeluaran
WELDSUCCESS sebagai pengeluar, kami menghasilkan penentu kedudukan kimpalan daripada plat keluli asal untuk pemotongan, kimpalan, rawatan mekanikal, lubang gerudi, pemasangan, pengecatan dan ujian akhir.
Dengan cara ini, kami akan mengawal semua proses pengeluaran di bawah sistem pengurusan kualiti ISO 9001:2015 kami. Dan memastikan pelanggan kami akan menerima produk yang berkualiti tinggi.
✧ Projek Terdahulu



